Комментарий к книге Марк Дарков в Долине Желаний
Рецензия на книгу Чорна дошка
gajechka
Я давно чула про книгу Н.Доляк "Чорна дошка" і відгуки були різні, але прийшов час мені потрапила до рук ця страшна історія - можу скласти своє враження.
Про голодомор вже є немало книг, тим не менш читаючи кожну з них холоне серце і заперає дух у грудях, і хліб, що лежить в хлібниці стає значно дорожчим і відчуваєш себе винним за те, що маєш досить їжі...
"Чорна дошка" - це книга не про голод, ця книга про голодомор. Страшне слово ніяк не пов`язане з неурожайністю чи якимись природнімі катаклізмами від яких сталася нестача їжі. Ця книга про те як в людини відбирають ВСЕ під сліпучі червоні гасла, прикриваючись розбудовою нової держави, та спираючись на плани і постанови "зверху". Ця книга про те на що ідуть люди заради того, щоб вижити і про те як на любий опір, "зверху" вигадують нові постанови і обмеження.
На прикладі одного села та сімей, що в ній проживали, Н.Доляк без прикрас змальовує страшну історію голодомору в Україні. Кому небайдужа ця тема - раджу до прочитання.
P.S. Не знайшла цю книгу у російському перекладі, шкода.(
Р.P.S. В цій книзі, маю признати, є деякі недоробки, але не хотілося про них писати у своєму відгуку, щоб не відлякати читачів, бо на мій погляд вони не є суттєвими.
на русском языке























Книгу я прочла запоем. Лучшая книга для майских праздничных дней! Так давно мечтала найти нечего подобное, за чтением чего полностью окунаешься в придуманный мир и забываешь обо всех проблемах разом! Очень классная книга: захватывает, сохраняет интригу до конца, и к тому же настраивает на позитивный лад. Для тех, кто хочет попасть в полную приключений сказку с невероятно живыми и понятными героями.